11
Ağu

Hızlı SEO Planı Nasıl Oluşturulur ? #SEO 1

SEO Planlamayla Başlar

SEO'nun İlk Adımı Anahtar Kelime Planlamak

Birincil adım olan anahtar kelime ile işe başlayalım. Burada kendimize soracağımız sorular var
Verdiğim hizmet ne ?
Ben olsam bu hizmeti nasıl aratırım ?

İyi bir SEO için ziyaretçilerinizle empati şart örnek olarak bu yazıya geldiğinizde size şunu sunabilirdim
Örnek:
“Ucuz SEO hizmeti veren işletmeler kullanıcılar tarafından tercih edilir. Türkiye’nin   en iyi SEO uzmanı   olarak kendinizi tanıtabilir ve buna göre uygun fiyatlı SEOCU olarak anılabilirsiniz. İstanbul SEO Hizmeti veren firmalar da var……. . .. . . .”

Yukarıdaki yazı ziyaretçilerinizin vaktini çalar. Fakat bu SEO uzmanlarının pek umurunda değildir. Anahtar kelimeleri çok fazla kullanarak Google’da üst sıralarda çıkma fikri ve bu anahtar kelimelerle sürekli makale yazma size bir süre için fayda ziyaretçilerinize zarar sağlayacaktır.

O sebeple makalelerde dürüst olun ürün veya hizmetiniz neyse ona odaklanın. Kopyalamayın özgün olun..
Verdiğiniz hizmetin karşılığı olarak en kısa ve özgün cümleleri kurun. Ziyaretçilerin vaktini çalmayın

 

  • Verdiğiniz hizmet ile ilgili anahtar kelimeleri çıkartın Google kelime planlayıcı veya buna benzer araçları kullanarak size en uygun arama hacmini görebilirsiniz.

 

  • SEO kitabı satıyorsanız müşterileriniz “SEO Kitabı” yazacaktır.  Bu nedenle “SEO kitapları”, “En iyi SEO kitabı” gibi kısa anahtar kelimeleri belirleyin.

 

  • Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun herkes “SEO Kitabı” yazıp gelmeyecek bu nedenle şunu düşünmek gerek “Ücretsiz Kargo İle SEO Kitabı” Google SEO Kitabı.

 

  • Rakiplerinizi inceleyin ve hangi anahtar kelimeleri kullanmışlar öğrenin

 

  • Yeni bir işletmeyseniz ve rakipleriniz sizden çok çok büyükse daha düşük anahtar kelimelere odaklanabilirsiniz. “SEO Kitabı” yerine “SEO kitabı satan yer” veya “SEO kitabı aynı gün kargolanır” olabilir. Düşük hacimli anahtar kelimeleri küçümsemeyin.

 

 

  • Anahtar kelimeleri gereksiz tekrar etmeyin.

 

 

Tebrikler !
SEO’nun ilk adımını öğrendiniz..

Sırada ne var ?