Gzip Etkinleştirerek Sitenizi Hızlandırın

Web sitenizin yavaşlık sorununu giderme işlemi. Web siteniz için hızlandırma konusunda çalışıyorsanız bu yazıda yer alan Gzip etkinleştirme işlemini yaptığınızdan emin olun.

Cpanel’de bulunan Gzip yani dosyalarınızı sıkıştırma oldukça işe yarar bir performans artışı sunar.
Lütfen sitenizi hızlandırmak için attığınız bu adımı uygulamadan önce bir hız testi yapınız.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Hız testi sonucu ve bu yazından sonraki uygulayacağınız sonucu karşılaştırır bir yorum yapmanızı rica ederim. Bu sayede ne kadar fayda sağladığını tüm ziyaretçilerin görmesini sağlayabiliriz.

Cpanel’den Gzip Etkinleştirerek Site Hızlandırma

-Web sitenizin sonuna :2083 ekleyerek Cpanel giriş ekranını açın. Örnek Cpanel Giriş urli onurceylan.com.tr:2083 şeklindedir.cpanel gzip

 

-Cpanel’de Yazılım menüsü altındaki Web Sitenizi Optimize Edin ekranına tıklayalım

gzip etkinleştirme

 

 

-Açılan ekranda Devre Dışı yazdığını göreceksiniz. Hemen altındaki  Tüm İçeriği Sıkıştır seçeneğini seçerek ayarları güncelle deyin.

 

gzip cpanel

-Ayarları güncelle dedikten sonra artık web sitenizde Gzip sıkıştırma aktif. Bu içeriğinizi sıkıştırarak daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Ayarların aktif olması için bir süre beklenmelidir. Daha sonra web site hız testini yeniden gerçekleştirin. =)

administrator

Related Articles

1 Yorum

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • zoritoler imol , Nisan 6, 2022 @ 2:36 pm

    Kesinlikle, ne harika bir web sitesi ve açıklayıcı yazılar, kesinlikle web sitenizi yer imlerine ekleyeceğim.Saygılarımla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.