siteyi google ekleme
26
Ağu

Google Search Console URL Ekleme ve Denetimi

Google'a URL Ekleme

Search Console kullanarak Google'a URL'lerinizi ekleyin ve daha çabuk görünür olun

Google Serach Console’a sitenizin linkini eklemenin en önemli amacı sayfanızdaki hataları görmektir ve bu hataları iyileştirmeye yardımcı olmaktır.

Yeni bir yazınız, ürününüz veya sayfanız varsa bunu Search Console kullanarak Google Arama Motoru dizinine ekleyin. Bu sayede hem daha hızlı index almasını sağlayabilir hem de sayfada bir hata olup olmadığını Google gözünden görmüş olursunuz.

Sayfanız mobil uyumlu değilse Google size bunu söyleyecektir. Bu sayede sayfanızda düzenleme yapabilirsiniz.
Google Search Console kullanımını henüz bilmiyorsanız bu yazıya göz atabilirsiniz (lütfen geri gelin bu da önemli)

https://search.google.com/search-console/about

siteyi google ekleme

 

 

Web Sitem Neden Google’da Çıkmıyor ?

 

-Google Search Console giriş yaptıktan sonra sol menüden URL Denetimine tıklayın. Üst bölümden yeni sayfanızın linkini ekleyin

 

sitem googleda çıkmıyor

 

-URL’i ekledikten sonra Google site denetimi yapar ve eğer sayfanız daha önce eklenmemişse  URL Google tarafından bilinmiyor mesajı gönderir.

googleda url yok

 

-Google tarafından bilinmeyen ve ilk defa karşılaşılan bu web sayfasını dizine ekleme isteği göndermeden önce test etmeniz önemlidir. Eğer test sonucu farklı hatalar görürseniz bunu dizine eklemeden önce düzenlemeniz daha sonra dizine ekleme isteği göndermeniz daha uygun olacaktır.
google site test

 

-Canlı URL Test Ediliyor mesajını gördükten sonra bekleyin. Google hem mobil hem masaüstü testlerini gerçekleştiriyor. Eğer tüm adımlar yeşilse tebrikler harika bir sayfanız var google eklenmesi için =)
Aynı ekrandan Dizine Eklenmesini İste butonuna tıklayın.
google hata testi

-Google Serach Console dizine ekleme isteğinizi aldıktan sonra size bir mesaj verir.

Dizine eklenmesi istendi

URL, öncelikli bir tarama sırasına eklendi. Aynı sayfanın birden fazla kez gönderilmesi, isteğin sıradaki konumunu veya önceliğini değiştirmez.

 

Bir süre sonra sayfanız Google tarafından dizine eklenecektir. Fakat bu kesin ve net olarak Google aramasında gösterileceği anlamını taşımaz. Bu sadece Google’ın sayfanızı tanımasını sağlar. Sayfa eklerseniz üst sırada çıkarsınız mantığı yanlış olacaktır.

sitem googleda çıkmıyor